# چالش_صدروزه_وبلاگ‌نویسی

روز هفتاد و ششم

روز دوازدهم. بنویسیم

تمرین امروز با مهنازه😍

چرا وقتی رشد می‌کنی تنهاتر میشی؟ علت‌هاشو بنویس!

در ظاهر خیلی مختصر و مفیده سوال اما برای جواب دادن بهش باید خیلی فکر کرد.

خب دوستان فکرکردن رو آغاز بنمایید.

این تمرین دیروز جمعه بود که نوبت خودم بود و نرسیدم تا امروز که شنبه ظهر و ساعت ۱۴:۰۸ دقیقه‌اسبنویسم و الان  دارم در بامن بنویس می‌نویسمش.

یکی از دلایلی که وقتی رشد می‌کنی تنها میشی از نظر من اینه که فقط میتونی با افرادی که در سطح خودت هستن ارتباط داشته باشی و افراد قبلی برات خسته کننده میشن یا رفتارشون رو نمیتونی تحمل کنی. چون دیگه در یک سطح نیستین.

حتما به زن و شوهرهایی برخورد کردین که با هم تلاش کردن و از نظر مالی رشد کردن ولی یکی از اونا در خرج کردن و رفتار با وجود پولدار شدن نمیتونه خودشو با وضع جدید هماهنگ کنه و منجر به جدایی میشه.

علتش پولدار شدن و نداشتن جنبه یکی از اونا نیس بلکه اون فردی که رشدش کامل بوده دیگه نمیتونه همسرش رو که در سطح قبلی مونده رو تحمل کنه.

چون رشدشون یکی نبوده. بعضی از افراد نمیتونن سریع رشد کنن و یک جا میمونن یا رشدشون خیلی کنده. این علت بسیاری از جدایی هاست که گاه حتی طرفین درکش نمی‌کنند.

حتی در دوستی‌ها هم این موضوع اتفاق می‌افته که گاه برای یک طرف قابل درک نیست و موجب مشاجرات و سوتفاهماتی میشه.

دومین دلیلش گاه این رشد در ظاهر افراد علاوه بر رفتارشون قابل مشاهده است که برای اطرافیانشون قابل درک و پذیرش نیست که موجبات رفتارهای متفاوت و گاهی طرد افراد میشه.

البته از جانب فردی که رشد کرده معمولا این رفتارها ناراحت کننده اما قابل پذیرش تره . چون اون در شرایط جدیدش خودش هم دیگه تمایلی برای ارتباط با افرادی که دیگه در سطح خودش نیستند نداره و این ممکنه این برداشت رو برای دیگران بوجود بیاره که فرد خودش رو میگیره یا بی‌جنبه‌اس یا پول و موقعیت جدید تغییرش داده.

که البته میشه گفت که بله با تغییر سطح دانش و دید فرد کل زندگی فرد دستخوش تغییراتی گاه بسیار قابل مشاهده از هر نظر میشه. که برای اطرافیانش قابل درک نیست. اما فرد رو بسیار خشنود می‌کنه و راه رو برای ارتباطات جدیدی باز می‌کنه که در سطح خود جدیدشه.

رشد که همیشه با تغییر کردن از هر لحاظ همراهه راه پر پیچ و خم و گاه دردآوره اما میوه شیرینش کام فرد رو روز به روز شیرین‌تر می‌کنه.

کلامتان همیشه شیرین!!!

تا حالا تجربه‌اش کردید؟ از تجربه‌تون برام بگید خوشحال می‌شوم.